Grabitja e argjendarisë, hajduti i goditi qepenat me makinë për të hyrë brenda. Ja sa mall grabiti

Argjendaria që u grabit në qytetin e Shkodrës është një nga më të njohurat në këtë qytet tek zona e dollarit, “DRagusha”. Grabitësi ka qënë me makinë dhe ka goditur qepaneta e saj për të hyrë brenda rreth orës 3:50. më pas, pasi ka thyer qepenat dhe xhamat ai ka vjedhur rreth 300-400 mijë lekë mall.

Gjithçka ka ndodhur në më pak se 10 minuta dhe sinjali i alarmit ka sjellë në vendngjarje Policinë e Shtetit dhe Policinë private, por autori ishte larguar me shpejtësi.

Poliai ka arritur të gjejë makinën e autorit dhe e ka sekuestruar