Udhëton me 236 km në orë, policia: E frikshme! (VIDEO)

Një 31-vjeçar ka udhëtuar jo pak, por plotë 236 km në orë në superstradën Tiranë-Durrës. Policia thekson se kjo shpejtësi është e frikshme dhe e papranueshme si dhe rrezikon jetën e drejtuesve dhe përdoruesve të tjerë të aksit rrugor.

Njoftimi i policisë:

Ne autostraden Durres-Tirane perballe QTU. Me Policine Rrugore te Tiranes. Me Radar per te parandaluar shpejtesine si burim kryesor i aksidentit. Per te evidentuar e ndeshkuar ata qe qarkullojne me shpejtesi mbi limetet e lejuara. K.Ll, 31 vjeçari me 236 km/ore. Kjo eshte e pa pranueshme e frikshme, rrezik i madh per jeten e tij dhe te perdorueseve te rruges. Drejtues mjeti, gjithmone kujto: Drejtoj makinen me ngadale per te jetuar me gjate. Shpejtesia vret.