Barcelona humbet “hajmalinë”, mbrojtësi 2 javë jashtë fushave

Barcelona mori një fitore me “manita” ndaj Real Betis, por ndeshje nuk ishte perfekt. Mbrojtësi Tmas Vermalen u dëmtua, dhe do të mbete jashtë fushave të lojës për të paktën dy javë.

Kontrollet mjekësore kanë treguar se mbrojtësi ka një lëndim të “bícepsit femoral” të këmbës së majtë. Ai do të humbasë ndeshjet kundër Espanjol në Kupën e Mbretit dhe kundër Alaves në La Liga.

Belgu mund të konsiderohet një fat sjellës për blaugranat, që nuk kanë humbur asnjë nga 19 ndeshjet që ai ka luajtur në La LIga: 16 fitore, 3 barazime.