FOTO/ 10 femrat më të bukura shqiptare për vitin 2017

Në skenë po shfaqen gjithnjë e më shumë femra, të cilat janë të bukura, kanë stil, bëjnë karrierë, dhe po ashtu fitojnë famë në një kohë shumë të shkurtër. E njëjta gjë ka ndodhur edhe në Shqipëri. Vajza të reja, shumë të bukura kanë arritur të bëhen shumë të njohura dhe të pëlqyera për publikin në një kohë rekord. E kjo sigurisht falë bukurisë, hireve të tyre.

Besoj se jemi të gjithë dakord që gjatë 2017-ës ekranet shqiptare dhe po ashtu rrjetet sociale kanë qenë të mbushura plot me vajza të bukura, aq sa është e vështirë t’i listosh të gjitha.

Portali “Folshqip” ka përzgjedhur 10 femra, të cilat kanë spikatur më shumë gjatë 2017-ës, dhe këtu është fjala për pamjen e tyre të jashtme dhe jo vetëm.

Lista nis me motrat Vjollca, Luana dhe Marina. Të dyja femra shumë seksi dhe tepër të dashura të publikun. Të dyja tashmë prej vitesh janë pjesë e ekranit me emisione të ndryshme.

Luana gjatë mesit të këtij viti nisi një program të ri,  i quajtur “Shiko kush luan”, i cili në puntatat e para “theu rekorde” audience. Të paktën kështu raportoi “Top Channel”.

Ndërkohë, Marina u largua nga “Top Channel”, dhe drejton prej disa muajsh programin “Ce la vie” në “Tv Klan”.

Pjesë e listës është edhe Rashel Kolaneci, e cila mori famë të menjëhershme tek programi i Ermal Mamaqit, “Xing me Ermalin”. Ajo njihet për format e saj bombastike, por shpesh është kritikuar për disa ndërhyrje.

Po ashtu rikujtojmë edhe bukuroshen e “Stop”, Alesia Bami, e cila ka turbulluar “Instagramin” me postimet e saj provokuese.

Lexoni më poshtë listën e plotë:

Marina Vjollca- Moderatore e “Ce la vie”

Luana Vjollca – Moderatore e “Shiko kush luan”

Angela Martini- Modele

Alesia Bami – Balerinë te “Stop”

Ilda Bejleri – gazetare sportive te Supersport

Rashel Kolaneci – bashkëprezantuese te “Procesi Sportiv”

Nevina Shtylla – Moderatore e “Jo vetëm mode”

Klaudia Pepa- Balerinë

Oriola Marashi- Modele

Franceska Jaçe- Modele

  • / syri.net