Daçiç tronditet nga shqiptari në Shtëpinë e Bardhë: M’u errën sytë!

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç gjatë vizitës se tij të fundit në Washington, ishte takuar më  Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të SHBA Herbert Raymond Mackmaster.

Por çfarë ndodhi në takim?

”U takova në Washington me Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të SHBA Herbert Raymond Mackmaster. Me gjithë respektin, por kur pashë se pranë tij kishte ulur shefin e tij të kabinetit, shqiptarin nga Kosova, Ylber Bajraktarin, i cili erdhi tek unë dhe tha se ai ishte nga Kosova, për një moment më janë “fikur dritat” dhe pastaj e kuptova se çdo gjë ishte e qartë”  – tha Daçiç.

Wes Mitchell,  Ndihmës Sekretari i Shtetit për Çështjet europiane dhe Euroaziatike, me tha se është më mirë të mos flas  asgjë për Kosovën gjatë takimit, shkruan Fmmimages, transmeton Klan Kosova.

Vëllezërit Ylli (majtas) dhe Ylber (djathtas) Bajraktari jashtë Pentagonit, ku punojnë në politikën e jashtme dhe sigurinë kombëtare për dy zyrtarët kryesorë të Departamentit të Mbrojtjes