Ju kujtohet Mimoza Llastica? Ja si duket sot mami seksi! (FOTO)

E kush nuk e mban mend “Mimoza llasticën”.

Ajo është një ndër personazhet më të dashura në filmat shqiptarë.

Ajo sot nuk është më fëmijë e përkëdhelur por një zonjë grua e vërtetë.

Aktorja Zhaklina Dhimojani e cila u kthye në simbol të personazheve për fëmijët e atij brezi, sot ka familjen e saj dhe jeton larg Shqipërisë.

Ajo është nënë e një vajze, Aleksës dhe bashkë me të shoqin që është jurist, jeton në Bernë të Zvicrës.

Nëse do të bënim një krahasim, vlen për t’u theksuar që në fytyrën e Zhaklisës së rritur shihet qartë Mimoza e llastuar.

 

/albeu.com/