Data e ceremonisë për “Topin e Artë”, ja 30 kandidatët

“France Football” ka bërë të ditur se kur do të mbahet ceremonia për shpalljen e fituesit të “Topit të Artë” për vitin 2017. Ceremonia do të mbahet më 7 dhjetor në orën 19:45, dhe do të ketë program special në televizionin L’Equipe, programi do të udhëhiqet nga futbollisti tashmë në pension, David Ginola.

Edhe këtë vit Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi janë favoritët për të rrëmbyer “Topin e Artë”, e ndërsa në garë janë edhe 30 kandidatë të tjerë.

Nëse Ronaldo fiton, do të jetë Topi i pestë i Artë aq sa ka edhe Messi, nëse triumfon argjentinasi, do të jetë i gjashti në karrierë, më shumë se çdo lojtarë tjetër në histori dhe mund ta lë prapa Ronaldon me katër të tilla.