Prapë Shteti me Koha Jonë?….

Nga Adriatik Dosti

E nisi Berisha me burgosje gazetaresh, me arrestime, me shoqerime ne polici.. me kontrollet idiote financiare te Blerim pordhes…etj etj…

…Dhe kulmoi me rrahje barbare gazetaresh e deri edhe me vete djegjen e shkrumbosjen e Redaksise…. duke vulosur nje akt te turpshem naziskin ne mes te Europes se ciivilizuar…

Por s’ ja doli dot deri sa u rrezua vete…

E vazhdoi Nano ..me kercenime per mbyllje, falimentim, kontrolle financiare nga me te bezdisshmet e po kaq nga me te neveriteshmet..etj etj …

Por i ra murit me koke aq sa edhe sot e ka ende ne koke xhungen qe i la ajo lloj vetgoditje..

…Dhe tani ne radhe, kunder Koha Jone ..u vu Rama… U  vu vete si harbut e injorant qe eshte duke e genjyer mendja se kete te drejte ja jep pushteti i plotefuqishem qe ka, ,apo ja mbushen mendjen ata debilat e servilet e pafytyre qe ka rreth vetes… .

Natyrisht qe une nuk jam Avokati mbrojtes as i Koha Jone, por edhe as i Nikoll Lesit ..se qe te dy [ja]..nuk ma do mendja se kane nevoje per asistencen time mbrojtese….pasi kane dhene prova te fuqishme se si kane ditur te mbrohen perballe gjithkujt dhe koha ju ka dhene absolutisht te drejte….

Por si njeri nder themeluesit e hershem te asaj gazete… tribune e vertete e shtypit të lire e profesionist shqiptar, nder vite, nuk mund te rrije dot as indiferent e as te mos bashkohem fuqishem me koleget e mij gazetare te asaj gazete, ne nje kohe te tille kur falangat qorre me dhe pa uniforme te nje pushteti e te nje Diktatori ne kosolidim e siper, kercenojne Fjalen e Lire… dhe ku se…ne mes te Europes..per te cilen cirret e uleret aq fort urdheruesi i tyre “,Kryeministri Show” – man i atj vendi…

Dhe si njeri i hershem e profesionist i medias se atij vendi..por edhe si nje qytetar i botes se lire ,,si qenie e qyteteruar dhe e civilizuar dhe kurre e perlyer me llumin e pisllikun tuaj te ndyre ..te garantoj TY Edvin dhe te gjithe zagaret e tu qe te vijne rrotull here duke lere e here duke u lepire neveritshem..se gjithe jeten time do te jem perkrah atij lloji shtypi e asaj lloj medie shqiptare qe thote te verteten e qe do Shqiperine e shqiptaret dhe.. Kurre Pushtetin e Qeveritaret….sidomos ata te llojit e kallepit tend apo edhe te tipit… Berisha, Nano, Meta, Basha etj etj, ..

Dy e me shume nga ata te mepareshmit e kane ngrene koken keq perballe Koha Jone…por per fatin e keq te shqiptareve ende nuk ju ka hyre ne kembe ai lloj gjembi qe duhet t; ju hynte…

Por mos u merzit, se Zoti vonon por kurre nuk harron..

Ti je i treti qe po e provon o Edvin ,dhe ti e di qe populli thote ..i treti i verteti…

Ishalla po e ke ti kete fat …qe te marresh me vete edhe gjynahet e atyre te meparshmeve…se nuk thone kot..Kali qe kapet ..ai e shin lemin..[vimeo url=”video_url” width=”560″ height=”315″]