Aksioni i ri opozitar, Basha thërret në takim…

Kreu i PD-së Lulzim Basha pritet të zhvillojë nesër në orën 11:30 një takim me deputetët e rinj demokratë të zgjedhur në zgjedhjet e 25 qershorit.

Lajmi bëhet me dije nga burime brenda selisë blu. Gjatë kësaj mbledhje pritet që Basha të parashtroi disa pika të aksionit të ri opozitar në përballjen me mazhorancën që sipas tij i fitoi zgjedhjet me paratë e drogës dhe krimit.

Kreu i PD-së duhet të mbajë të bashkuar demokratët në një kohë që brenda kampit blu kanë shpërthyer akuzat në drejtim të tij. Një grup deputetësh mes të cilëve, Topalli, Bregu, e Patozi, e kanë cilësuar si jolegjitime rizgjedhjen e Bashës në krye të partisë.