Dikur me PS, sot votuan për kreun e ri të PD-së (FOTO)

Dy deputetët demokratë, ardhur nga radhët e socialistëve, Kastriot Islami dhe Asllan Dogjani kanë hedhur votën e tyre mëngjesin e sotëm rreth orës 10:15 për të zgjedhur kreun e ri të Partisë Demokratike.

Ata kanë hedhur votën e tyre pak pasi kandidati në garë përballë Bashës, rivali Eduard Selami hodhi votën në qendrën e votimit në selinë qendore të PD-së.

Edhe pse Islami dhe Dogjani u lanë jashtë listës së Bashës për zgjedhjet e 25 qershorit.