Sali Berisha: Tani është zyrtare, 80 % e shqiptarëve nuk e votuan Ramën

Kryeministri Sali Berisha, duke folur gjate nje mbledhje qeverie, ku ka sulmuar programin e PS per vendosjen e takses progresive, duke e cilesuar si marrezine e radhes te kryetarit te opozites.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar shpalljen e rezultateve për pjesëmarrjen në votime nga KQZ. Berisha shprehet se edhe Komisioni Qendror i Zgjedhjeve që dominohet nga socialistët faktoi se 80 përqind e shqiptarëve nuk e votuan Edi Ramën.

Postimi i plotë i Berishës në Facebook:

 KQZ e dominuar nga socialistet shpall qeverine e Norieges

-si qeveri e flakur nga afro 80% e shqiptareve

-apo si qeveri e pakices se pakices!

Te dashur miq, sot dhe zyrtarisht u shpall para shqiptareve dhe mbare botes se pothuaj 80% e shqiptareve ndeshkuan pseudo-shumicen e Norieges. Ata, me voten e tyre kunder apo edhe me keq, me perçmimin dhe neverine per procesin qe treguan me mospjesmarrjen e tyre ne votim pra refuzim te legjitimimit te tij, gjymtuan ne qeveri te pakices se pakices pseudoshumicen e Edvin Kristaq Rames.

Kesaj i thone 4/5 e shqiptareve te kane flakur dhe te pret perballja e madhe! sb