FOTO/ Zjarr masiv në një magazinë riciklimi në Tiranë, dëme të shumta materiale

Një zjarr masiv ka përfshirë sot një magazinë riciklimi mbetjesh spitalore në Arbanë.

Zjarri ra rreth orës 5 të mëngjesit dhe me angazhimin e gjithë mjeteve zjarrfikëse të Tiranes u vu nën kontroll pas 2 orësh.

Nga zjarri pati dëme të shumta materiale por asnjë të lënduar. Ndërkohë ekspertët po punojne për identifikimin e shkakut./BW

magazina 2