Kinezët ‘zhvlerësojnë’ euron, ofertë e çmendur nga Shangai për yllin e Manchester City

Samir Nasri u largua nga Sevillia ku ishte në formë huazimi për t’u rikthyer te Manchester City, për të diskutuar te ardhmen e tij. Por ai nuk është më në planet e Guardiolës.

Sipas “The Sun”, Nasri është kontaktuar nga Shanghai dhe i është ofruar një kontratë 4-vjeçare. Lojtari do të përfitojë 400 mijë euro në javë, rreth 14 milionë euro në sezon.

Francezi kështu do të bëhet një nga 5 lojtarët më të paguar në botë.