FOTO/ Njihuni me stadiumet ku po organizohet Kupa e Konfederatave, të gatshme edhe për botërorin “Rusi 2018”

Në Rusi ka filluar turneu i Kupës së Konfederatave. Ky turne i futbollit, gjithmonë mbahet një vit para fillimit të Kampionatit Botëror në vendin pritës që do të organizojë këtë turne, që këtë vit i bie të jetë Rusia.

Tetë kombëtare do të garojnë në sistemin e ndarë në dy grupe. Rusia, Zelanda e Re, Portugalia, Meksika, Kameruni, Kili, Australia dhe Gjermania, janë kombëtaret pjesëmarrëse në Kupën e Konfederatave. Kjo garë do të zhvillohet në katër stadiume, që janë rregulluar dhe riparuar për organizimin e Kupës së Botës.

kau
saitn
fisht