Familja shqiptare përfshihet në një aksident të frikshëm në Itali, dy fëmijë në gjendje të rëndë

ITALI- Një familje shqiptare është përfshirë në një aksident të rëndë pasditen e djeshme në autostradën e Villafallettos në Saluzo.

19359029_1564903953540291_555493190_o
Apo udhëtonin me makinën e tyre, në momentin që janë përplasur me një tjetër makinë, ku udhëtonte një çift i ri. Të plagosur kanë mbetur drejtuesi i mjetit, bashkëshortja e tij dhe dy fëmijët 10 dhe 7 vjeç.

Ndërsa nuk është zbuluar ende shkaku i përplasjes së dy automjeteve, mediat italiane shkruajnë se bëhet fjalë për një aksident të frikshëm, ndërsa për t’ju ardhur në ndihmë 6 të plagosurve, më rëndë dy fëmijët, u angazhuan zjarrfikëset policia dhe një helikopter. Madje për transportimin e djalit dhe vajzës 7 vjeçare u përdor helikopteri.

Mësohet se aksidenti ka sjellë bllokimin e rrugës për rreth dy orë.