Qytetarit nga Tirana i ikën truri kur shkon në bankë, mëson se i kanë vjedhur paratë online

Doni te dergoni para ne nje llogari bankare qe ndodhet jashte shtetit? Duhet te beni shume kujdes.

Nje 51 vjeçar me inicialet A.K, banues në Tiranë, ka rene pre e personave qe jane ende të paidentifikuar, te cilet me anë të mashtrimit, kanë ndërhyrë në e-mail e tij, duke devijuar një transfertë bankare të destinuar për në një llogari në Britaninë e Madhe dhe i kanë marrë online një sasi eurosh. Mesohet se shuma e vjedhur eshte e konsiderueshme.

Seksioni për krimet kompjuterike ne Policine e Shtetit thote se po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Neni 143/b i Kodit Penal.