Fatmir Limaj konfirmon: Do të jem pjesë e qeverisë

Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se Nisma do ta ketë vendin kryesor në qeverinë e ardhshme qe sipas tij do të drejtohet nga Ramush Haradinaj.

Kreu  i Nismës për Kosovën ka thënë se rastet e tij gjyqsore janë në përfundim e sipër duke shtuar se do të jetë pjesë e qeverisë.

Limaj në Tv Dukagjini ka thënë se në qeverisjen e ardhshme do të ketë çkapje te shtetit dhe reforma fiskale.

Limaj po ashtu ka thënë se AAK e Nisma nuk do të ndryshojnë qëndrimin e tanishëm për asociacionin dhe demarkacionin

Në bazë të marrëveshjes mes PDK AAK dhe Nismës, kësaj të fundit i takon posti i zv/kryeministrit.