Fevziu: Rama dhe Basha u ulen në ditën e gay-ve për 3 orë bashkë dhe gjetën zgjidhje

Gazetari Blendi Fevziu, sonte, e ka nisur emisionin “Opinion” me një batutë,  përsa i përket marrëveshjes së mazhorancës me opozitën dhe marrjen e garancisë për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Në hyrje të emisionit, Fevziu ka pyetur se çfarë ndodhi? Ndërsa ka shtuar se dy burra ulën në ditën e “gay”-ve dhe gjejnë zgjidhje, shkruan opinion.al.

Me sa duket, kjo ka qenë një metaforë, e shprehur me nota humoristike si gjetje për të përshkruar takimin maratonë dhe në privatësi të plotë mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha në Kryesinë e Kuvendit.

Por, më tej, drejtuesi i emisionit pyeti se kush ja “futi” njëri-tjetrit; Rama-Bashës apo Basha-Ramës?