Kupa e Shqipërisë, përcaktohen çiftet e gjysmëfinaleve

Është hedhur paraditen e sotme shorti që ka përcaktuar dy çiftet gjysmëfinaliste të Kupës së Shqipërisë.

Goglat e tërhequra në mjediset e Federatës Shqiptare të Futbollit kanë vënë përballë Besëlidhjen me Tiranën dhe Skënderbeun me Teutën.

Ndeshjet e para do të luhen më 5 prill, kurse të kthimit dy javë më pas (19 prill).

Besëlidhja, surpriza e këtij sezoni, do ta luajë në Kukës takimin si pritëse, pasi FSHF-ja u kujtua në mes të garës se stadiumi i Lezhës nuk plotëson kushtet për zhvillimin e ndeshjes gjysmëfinale.

Kupa e Shqipërisë, gjysmëfinalet

5 prill
Besëlidhja – Tirana (Në Kukës)
Skënderbeu – Teuta

19 prill
Tirana – Besëlidhja
Teuta – Skënderbeu