Basha debaton live me Bashën: Më keni dhënë edhe ju lekë. Kreu i PD: Eja merre ti partinë

Përplasje mes liderit të PD dhe gazetares Anila Basha. Gjatë një lidhje direkte për emisionin ‘Ditare’ të Rudina Xhungës, nga ‘çadra e lirisë’, Basha ka replikuar me gazetaren Basha pas një pyetje që bëri kjo e fundit.

Gjithçka nisi kur Anila Basha pyeti kreun e opozitës se si do të hyjnë në zgjedhje kur ka lënë PD-në pa kryetarë në rrethe. Ndërkohë, Basha ia ka kthyer gazetares që mos të bëj zhurmuesin.

Basha: Mos bëj zhurmuesin, hajde bëhu anëtare e PD dhe merre ti në dorë drejtimin e PD.

Gazetarja: Me batuta si këto nuk fiton dot zgjedhje, nuk ke kryetarë të PD¬ve nëpër rrethe o zotëri, si do hysh në zgjedhje?
Basha: Kur ti flet dhe unë flas nuk dëgjoj. Teksa në një moment replikash kur Basha përmendi mediat pranë qeverisë.

Gazetarja: Më keni dhënë dhe ju lekë zoti Basha kështu që nuk eklipsohem nga kjo.