Juventus “vret” Interin dhe Serinë A

Një gol në fundin e pjesës së parë i Juan Cuadrado i dha Juventusit fitoren ndaj Interit në sfidën më të fortë dhe të shumpritur të kampionatit italian.

Në pjesën e parë Interi ishte më i pranishëm në fushë, megjithëse Juventusi goditi dy herë traversën.

Në pjesën e dytë Juventus e zotëroi shumë më mirë fushën, ndërsa pati një sërë rastesh për të thelluar rezultatin.

Megjithatë me këtë rezultat Juventus shkëputet nga ndjekësit dhe e nxjerr Interin jashtë lojës për titull.

Të mërkurën Juventus duhet të rekuperojë nje ndeshje të prapambetur ndaj Crotone.