Mungesa e Blushit në Asamble Rama: Nuk e di, s’me ra në sy

Deputeti i PS Ben Blushi dhe Ministri i Brendshem Saimir Tahiri, gjate nje mbledhje te grupit parlamentar te PS, ku Rama ka deklaruar se fale puneve te mira te kesaj qeverie, shpresat per rilindjen jo vetem nuk jane fikur por jane forcuar edhe me tej.

Në mbyllje të punimeve të Asamblesë së Partisë Socialiste, Edi Rama ka bërë një koment të shkurtër në interes të gazetarëve. I pyetur nëse e vuri re mungesën e deputetit Ben Blushi, ai tha; “S’e vura re mungesën e Blushit, ishte a s’ishte”.

Një ditë më parë Ben Blushi deklaroi ‘divorcin’ nga Partia Socialiste.