Fitojnë Chelsea, Liverpool dhe PSG ndalet Bayern, humbet Dortmund

Pas humbjes 3-0 me Arsenalin javën e parë, Chelsea u rikthye të fitorja përballë Hull City 0-2 jashtë fushe.

Edhe Liverpool siguroi një fitore spektakolare me përmbysje 1-2 përballë Swansea.

Surpriza në kampionatin gjerman. Bayern Munich pas humbjes me Atletikon në Champions barazoi me Këlnin në shtëpi 1-1.

Por barazimi ishte rezultat pozitiv për ekipin e Ancelotit, pasi rivali kryesor Borussia Dortmund humbi përballë Bayer Leverkusen 2-0.

Paris Saint Germain mori një 3 pikësh të lehtë në Francë ndaj Bordosë.