“Mes Metës dhe Rrokajt do ketë një përballje publike”

Mes Ilir Metës dhe Shezai Rrokajt do të ketë një përballje publike. Lajmin e konfirmon deputeja e LSI-së Silva Caka gjatë një interviste për Report TV. Deputetja komentoi gjatë zgjedhjet brënda Lëvizjes për Integrim (LSI), që do të zhvillohen në 6 Nëntor.

E pyetur mbi një kandidim të mundshëm të Metës në postin e Preesidentit të Republikës, para përfundimit të mandatit të Bujar Nishanit, Caka u përgjigj se, ‘nëse një skenar i tillë do ishte i vërtetë, Ilir Meta nuk do të garonte fare për të rifituar LSI-në’.