Përleshje midis forcave të sigurisë dhe “rebelëve” në një bazë ajrore në Turqi

Një zyrtar i lartë turk i tha agjencisë së lajmeve AFP, se po zhvillohet një përleshje midis forcave të sigurisë dhe mbështetësve të grushtit të shtetit në një bazë ushtarake ajrore në Stamboll.

Lajmi sapo ka dalë dhe nuk ka ende shumë detaje të tjera.

Natën e së premtes, (15 korrik) në Turqi shpërtheu një grushtet shteti, i cili dështoi brenda pak orësh, autorësia e të cilës nuk dihet ende.

Më shumë se 260 thuhet se kanë gjetur vdekjen, ndërsa nuk ka një shifër të saktë zyrtare të viktimave, shumica prej të cilëve siç thuhet janë civilë.a