Ndeshja me Poloninë, barazon Portugalia (VIDEO)

Portugalia ka gjetur golin e barazimit ndaj Polonise ne minuten e 32′ me ane te tanetin 18-vjeçar Sanchez.

Talenti portugez ka gjuatjur fort ne hyrje te zones dhe topi eshte devijuar nga nje mbrojtes dhe ka perfundur ne rrjete.

Polonia kaloi në avantazh në minutën e 2-të të ndeshjes. Ka qenë sulmuesi i Bayern Munchen, Robert Levandovski që i ka dhënë avantazhit skuadrës së tij përballë Portugalisë.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=4Bro_QVLD9c” width=”560″ height=”315″]