Granit Xhaka kërkon ndjesë për penalltinë e humbur

Moenchengladbach's Swiss midfielder Granit Xhaka celebrates after the German first division Bundesliga football match Moenchengladbach vs Bayern Munich in Moenchengladbach on December 5, 2015. AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZ RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050.PATRIK STOLLARZ/AFP/Getty Images

Granit Xhaka ka shprehur dëshpërimin e tij për eleminim e Zvicrës nga kampionati europian. Përmes një statusi të publikuar në rrjetin e tij social Facebook, Xhaka shpreh keqardhjen për skualifikimin dhe penalltinë e humbur që rezultoi vendimtare.

“NE të gjithë, e posaçërisht unë, jemi të zhgënjyer pas kësaj ndeshje. ishim më të mirë, e veçanërisht në pjesën e dytë dhe vazhdime, e merituam dhe është dashur të fitojmë. Edhe më të mërzitur më bënë fakti që e humba penalltinë vendimtare. U kërkoj falje shokëve dhe tifozëve. Ata që më njohin e dinë që do të jepja gjithçka që të kthehem më i fortë! i Juaji Graniti” shkruan Xhaka