Ja topi zyrtar i fazës finale të “Euro 2016”

Eshte prezantuar nga francezi Pogba topi zyrtar, qe do te perdoret per ndeshjet e fazes finale te “Euro 2016”. Ai do te zevendesoje topin e quajtur “Bel Gioco”, qe u perdor gjate fazes se ndeshjeve ne grupe kompeticionit.

Struktura e topit eshte punuar per gjate 18 muajve, duke marre elementet me te mire edhe te topit ‘Brazuca’, qe u perdor ne boterorin e fundit ne Brazil.

Topi zyrtar eshte testuar nga uellsiani Gareth Bale, protagonist i madh i ekipit te tij ne kete Euro, si dhe kapiteni i Spanjes, Iker Casillas.