UEFA nis hetimin për ndeshjen Rumani-Shqipëri

Pas ndeshjes mes Rumanisë dhe Shqipërisë, UEFA ka hapur një hetim për akuzën e hedhjeve të sendeve në fushën e lojës.

Dy ekipet akuzohen për hedhjen e fishekzjarrëve në fushën e lojës, ndërsa vendimi pritet të dalë ditët në vijim ku dy federatat duket sikur nuk do t’i shpëtojnë ndonjë ndëshkimi të mundshëm me gjobë.

Ndeshja mes Rumanisë dhe Shqipërisë përfundoi me fitoren e kuqezinjve, falë golit të Armando Sadikut.