“The Sun”, me elozhe për Kombëtaren dhe tifozët Kuqezinj

FUTBOLL SKENDERBEU APOLONIA - Lojtaret e Skenderbeut, duke festuar shenimin e nje goli, gjate ndeshjes se futbollit, Skenderbeu-Apolonia e Fierit, 2-0, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin, Skenderbeu, ne Korce.

Paraqitja dinjitoze e Shqipërisë në “Euro 2016” ka kthyer vëmendjen e medieve të mëdha ndërkombëtare.

Tabloidi britanik “Th Sun” nuk i ka kursyer elozhet për kuqezinjtë, duke i dedikuar një shkrim për performancën e shkëlqyer dhe për atmosferën festive të tifozëve.

“Shqipëria është në prag të eliminimit nga ‘Euro 2016’ por ne të gjithë duam që ata të qëndrojnë. Janë një skuadër shumë simpatike, Giani De Biasi arriti të hyje këtë vit në Europian dhe po bën një paraqitje dinjitoze”,- shkruan tabloidi britanik.

“The Sun” shkruan se, Shqipëria ka luajtur mirë ndaj Zvicrës, duke vendosur theksin tek mbrojtja e fortë, ndërsa kundrejt Francës organizatore ata qëndruan të pathyer për 90 minuta. MAPO