Hungaria shënon golin e dytë dhe siguron fitoren ndaj Austrisë

Hungaria ka shënuar edhe golin e dytë në portën e Austrisë në ndeshjen e grupit F, në Euro 2016.

Është Zoltan Stieber ai i cili më një parabolë në minutën e 87-të të ndeshjes ka shënuar golin e dyte.

Skuadra hungareze shenoi ne fillim ne minutene 67′ pas nej aksioni model duke siguruar avantazhin e pare kurse pas ketij goli te dyte siguroi 3 piket e para ne europian. Kjo fitore e hungarezeve mund te quhet edhe si suprizae dites ne nje ndehsje kur Austria shihej si favorit.