Ja video e UEFA për Shqipërinë

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=AjHN6EXS5fI” width=”560″ height=”315″]

Një video që prezanton Shqipërinë në “Euro 2016” është postuar së fundmi nga UEFA në “Youtube”.

Video njeh shikuesit me disa fakte, si pseudonimin “Shqiponjat” për Kombëtaren Kuq e Zi, vendndodhjen e Shqipërisë, popullsinë e Tiranës, si dhe dy figurat kyçe të kombëtares, kapitenin Lorik Cana dhe trajnerin De Biazi.