Ndërron jetë Johan Cruyff

Johan Cruyff, legjenda e futbollit holandez, ka ndërruar jetë pas një beteje me kancerin.

Ish-lojtari i Ajaxit dhe Barcelonë, tre herë fitues i Topit të Artë, ka ndërruar jetë në moshën 68-vjeçare.