Kapen dy shqiptarë me 37 kg heroinë

Policia italiane arrestoi ne Livorno dy shtetas shqiptare dhe sekuestroi 37 kg heroine, si dhe dy kg kokaine.

Ishin banoret e një pallati qe sinjalizuan forcat e rendit, pas dyshimeve për nje tentative grabitjeje.

Policia mbërriti ne vendin e ngjarjes dhe prangosi 32 vjeçarin Ilirjan Luku dhe Rezart Sulen, 27 vjeç.

Dy personat po transportonin sasinë e drogës te vendosur ne thasë te mëdhenj nga një garazh ne automjetin e tyre.

Nëse do te shitej, lënda narkotike do te kapte ne treg vlerën e 500 mije eurove