Milan shkatërron Interin me rezultatin 3 me 0

Derbi i shumepritur mes Milan dhe Interit ka perfunduar me rezultatin 3 me 0 ne favor te Milan. Golat u shenuan  ne minuten  35′  nga Alex (Honda K.) Ne pjesen e dyte ne minuten  73′ nga Bacca C. (Niang M.), me pas ne  77′ shenoi  Niang M. e vulosi ndeshjen 3 me 0. Inter humbi dhe nje penallti. Kjo e ngjiti Milan ne vendin e 6-te konkurues per vendet e para.