“Lulzim Basha gjen të korruptuar në PD”

Kryeministri Sali Berisha dhe Deputeti i PS Erion Brace, gjate nje seance parlamentare, ku eshte miratuar me votat e maxhorances akti normativ "Per heqjen e mjeteve motorike, te rimorkiove si dhe te pjeseve te tyre te kembimit, te dala jashte perdorimit qe ndodhen prane rrugeve kombetare".

Nga Erjon Braçe*

Lulzim Basha gjen te korruptuar ne PD; por nuk eshte as ai vete e as Berisha, madje as “familja”!! Kush te jene? Pyeteni bashen per “milionin e pare” ne euro, mund ta gjeni!!

Seksioni online i gazetes Panorama, ka zbuluar sapo se me 10 dhjetor 2015, Lulzim Basha paska bere nje deklarate me te cilen nuk eshte marre kerkush;

Sipas saj, Lulzim Basha paska thene: Pe PD ka te korruptuar te ish pushtetit te PD!! Nuk eshte Ai vete, as Berisha, natyrisht!! Nuk eshte as Familja!! Po kush te jene?

Sipas Panorames qe citon pas nje muaji Bashen jane ata qe hane dreka e darka me Edi Ramen!!

Po kush te jene keta? Ka dy dite qe, pas alarmit jo partiak te “Presidentit” Nishani,  panikut epik te Sali Berishes, qe;

Policia e Partise, e perbere nga ish udheheqesit e Policise se Shtetit ne kohen e PD, po kerkojne deputetet e PD qe mund te votojne reformen ne Drejtesi. Pjese e skemes policore eshte edhe publikimi i sotem!!

Ju mendoni se ka lidhje me betejen e paane te Bashes kunder korrupsionit?

Asfare!! Pyeteni Bashen per milionin e pare ne euro dhe do e kuptoni!!

Postim i deputetit në Facebook