Arrestuan K. Xhuvanin, shpërblehen punonjësit e policisë që realizuan prangosjen

Burime pranë Policisë së Kryeqytetit bëjnë të ditur se dy zyrtarët e lartë të Policisë janë paraqitur në Komisariatin numër 1 Tiranë, pjesë e të cilit jane dhe dy efektivët që realizuan ndëhyrjen e menjëhershme mëngjesin e 4 nëntorit, duke vënë në pranga Konstandin Xhuvanin.

Ngjarja e rëndë që tërhoqi vëmendjen e opinionit publik ndodhi dytë ditë më parë në një lokal nate pranë Rrugës së Elbasanit, kur rreth orës 04.00, Konstandin Xhuvani pas një zënke të momentit vrau katër persona, tre të rinj dhe një italian i pranishëm në lokal atë mëngjes, por që nuk kishte lidhje me ngjarje.

Reagimi i forcave blu ishte i menjëhershëm dhe brenda 7 minutave është bërë arrestimi i autorit të dyshuar, Konstandin Xhuvanit, si dhe mikut të tij, Erald Sida, ndaj të cilit rëndon akuza e moskallëzimit të krimit.