Ardit Gjebrea: Mos bleni prodhime serbe!

Më poshtë postimi i Gjebreas në rrjetet sociale: “Një mike në FB tim, me emrin Rina Kadolli, shkroi këtë koment: “Krejt bota e ka pa kush e ka fajin po apet na dulem humbs, asht shum keq me nejt kamkryq tu fol kush e ka pas mir e kush keq duht me ba diqka se kshtu kena me met tshtypen sa te ekzistojm.” Po Rina, ke shume te drejte kur thua: “duhet me ba diqka” dhe une po e jap nje ide:

– Mos te blejme asnje produkt serb neper supermarketet mbushur me ushqime serbe kudo ku jetojne shqipet.

– Mos te blejme asnje krevat serb ku te flene shqipet mbi te.

– Asnje material ndertimi serb nuk mund te ndertoje shtepite e shqiponjave.

Ndryshe, me parate qe tregetaret “shqiptare” u cojne serbeve, do te prodhohen perseri arme per te vrare shqiptaret, per sa kohe qe dhjetra mijera vete ne stadium bertisnin – vritini shqiptaret!

A nuk eshte ky nje fillim i madh???”…