Ballina Etiketimet Zoti

Etiketim: zoti

Si u shfaq jeta në Tokë? Dy përgjigjet dhe faktet e...

Si u shfaq jeta në Tokë? Në mendje, vijnë dy përgjigje të zakonshme. E para është se në një moment, një Zoti vendosi të...

Zoti dhe shkolla!

Pas disa ditësh shkollat tona do të hapin dyert për fillimin e vitit të ri shkollor. Drejt tyre, përveç mësuesve dhe nxënësve, siç është...

Erdogan fushatë në Sarajevë. Presidenti i Bosnjes: Zoti e dërgoi, ndihmojeni

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdoan mbajti në Sarajevë një tubim elektoral që pritet të jetë i vetmi i këtyre përmasave në tokë të huaj,...

Aksidenti shuan familjen, mesazhi i priftit : Zoti heshti

Lamtumirën për tre njerëz që i kishte njohur nga afër, prifti katolik i Velipojës e kthye në një apel të fortë për jetën. Në një...

Nard Ndoka: Perëndia e rrëzon këtë qeveri

Ditën përpara seancës plenare ku do të votohet për heqjen ose jo të imunitetit të deputetit Saimir Tahiri, deputeti opozitar njëkohësisht kreu i Partisë...

Ja çfarë thuhet në Kuran për fundin e botës. Këto janë...

Prej shumë vitesh janë bërë parashikime nga personazhe të ndryshëm, se kur dhe i do të vijë fundi i botës, por sot shumë prej...

Deklarata e Papa Françeskut që po trondit Kishën Katolike

Teoria e evoluimit dhe “Big Bang” janë të vërtetë dhe Zoti nuk është “një magjistar me shkop magjik”, ka deklaruar Papa Françesku. Duke folur...

Futbolli si skaner

Nga Artan Fuga/Zoti e deshi që dy ngjarjet të vijnë sëtoku si për të na hequr veshin e paralajmëruar. Nga njera anë gjithë fastë dhe...

EDITORIAL

Edi Rama merr dhe e jep ministrinë e jashtme!

Atë që donte e mori, duke mos hyrë nga dera normale dhe në këmbë, por u ul...

FORUM

A mund të ketë Rruga e Mëndafshit një stacion edhe në Shqipëri?

Nga Hajdar Muneka - Para disa kohësh pata rastin të darkoja me një personalitet të rrallë kinez, anëtarin...

5 problemet reale të zgjedhjeve që burojnë nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik

Nga Oerd Bylykbashi 5 problemet reale te zgjedhjeve qe burojne nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik, pa...