E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Zoti

Etiketim: zoti

Zoti dhe shkolla!

Pas disa ditësh shkollat tona do të hapin dyert për fillimin e vitit të ri shkollor. Drejt tyre, përveç mësuesve dhe nxënësve, siç është...

Erdogan fushatë në Sarajevë. Presidenti i Bosnjes: Zoti e dërgoi, ndihmojeni

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdoan mbajti në Sarajevë një tubim elektoral që pritet të jetë i vetmi i këtyre përmasave në tokë të huaj,...

Aksidenti shuan familjen, mesazhi i priftit : Zoti heshti

Lamtumirën për tre njerëz që i kishte njohur nga afër, prifti katolik i Velipojës e kthye në një apel të fortë për jetën. Në një...

Nard Ndoka: Perëndia e rrëzon këtë qeveri

Ditën përpara seancës plenare ku do të votohet për heqjen ose jo të imunitetit të deputetit Saimir Tahiri, deputeti opozitar njëkohësisht kreu i Partisë...

Ja çfarë thuhet në Kuran për fundin e botës. Këto janë...

Prej shumë vitesh janë bërë parashikime nga personazhe të ndryshëm, se kur dhe i do të vijë fundi i botës, por sot shumë prej...

Deklarata e Papa Françeskut që po trondit Kishën Katolike

Teoria e evoluimit dhe “Big Bang” janë të vërtetë dhe Zoti nuk është “një magjistar me shkop magjik”, ka deklaruar Papa Françesku. Duke folur...

Futbolli si skaner

Nga Artan Fuga/Zoti e deshi që dy ngjarjet të vijnë sëtoku si për të na hequr veshin e paralajmëruar. Nga njera anë gjithë fastë dhe...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...