E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Zjarret

Etiketim: zjarret

Greqia “luftë” me zjarret, guvernatori: Të shpallet emergjenca

Një zjarr i madh ka përfshirë zonën Halkidiki orët e para të mëngjesit, ndërsa vazhdon pa rezultat beteja me flakët edhe pasdite në Sithonia...

91 zjarre në 17 ditë, Xhaçka: Fenomen kriminal

''Zjarret në shtator, janë fenomene kriminale'', kështu i cilësoi Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, situatën e fundit n[ë vend. Ajo tha se në të...

FOTO/ Ja situata me motin dhe zjarret në Shqipëri

Edhe gjate dites se neserme, pritet qe temperaturat te kene nje rritje te lehte, teksa nuk priten shira ne te gjithe vendin. Koha duket...

Shkencëtari gjerman: Zjarret do të jenë kërcënim në rritje në gjithë...

Shkencëtari gjerman, Johan Goldamer i cili do të drejtojë një hetim të pavarur në lidhje me zjarrin që perfshiu Greqinë, tha se zjarret pritet...

Rritet bilanci i viktimave nga zjarret në Greqi, shkon në 94...

Rritet bilanci i viktimave nga zjarret masive të 24 korrikut, ndërsa numri i personave që humbën jetën ka shkuar në 94. Mediat greke raportojnë...

Frikë nga zjarret, autoritetet greke japin alarmin. Zonat që rrezikohen

Pas sinjaleve të lëshuara nga Sekretariati i Përgjithshëm për Mbrojtjen Civile në Ministrinë e Brendshme greke se dita e sotme paraqet rrezikshmëri të lartë...

Një zjarr si ai i Athinës pushton Portugalinë

Zjarret kanë pushtuar Portugalinë për ditën e tretë. Pushuesit janë evakuar nga një hotel me 5 yje në Algarve, pasi zjarri i frikshëm iu afruar...

Vendet bregdetare janë më të rrezikuarat nga zjarret

Pas zjarrit masiv që shkrumboi disa zona në periferi të Athinës, duke lënë pas mbi 88 viktima e qindra të lënduar, ngrihet shqetësimi nëse...

Tragjedia në Athinë, ndërron jetë një tjetër shqiptar

Ka ndërruar jetë në spital një tjetër shtetas shqiptar pasi mbeti i lënduar nga zjarri në Athinë. Ambasada shqiptare në Athinë ka konfirmuar se...

Tragjedia në Athinë, qeveria greke: Zjarret ishin të qëllimshme

Athina prej disa ditësh po kalon një situatë apokaliptike. Zëdhënësi i qeverisë greke, Dhimitris Tzanakopoulos, në një invervistë për mediat greke ka deklaruar se...

EDITORIAL

Manjani: Rama shkeli kushtetutën, një ushtarak s’mund të jetë ministër

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësur shkelje të rëndë Kushtetuese, propozimin e kryeministrit Edi Rama,...

FORUM

Papa Françesku, audiencë të veçantë për vitin e Skënderbeut

Papa Françesku do të presë në një audiencë të veçantë përfaqësues të popullit shqiptar. Në kuadër të...

Fundi i Luftës së Parë Botërore – Asgjë nuk ka kaluar!

100 vjet pas Luftës së Parë Botërore, Evropa është përplot frikë dhe paralajmërime. Ai që beson se...