E shtunë, Shkurt 16, 2019
Ballina Etiketimet Zharrez

Etiketim: zharrez

Një pus nafte përfshihet nga zjarri në Zharrëz

Një grykë pusi nafte në Zharrëz të Fierit është përfshirë nga zjarri mbrëmjen e sotme. Gropa e pusit ka qenë me mbetje të naftës bruto,...

“Zharrëza mbetet pa para, Bankers dhe qeveria s’bien dakord për dëmshpërblimet”

Një vit pasi morën nga qeveria garanci se do të dëmshpërbleheshin për shtëpitë e pabanueshme, banorët e Zharrëzës në Fier ende nuk janë paguar...

Mësuesja rreh me shkop fëmijët: Zhulsa, qafë pa larë…(VIDEO)

Një mësuese e shkollës fillore në Zharrëz, Patos, qëllon me shpullë dhe shkop fëmijët e klasës së dytë, të moshës 7 dhe 8 vjeç....

Qeveria harron Zharrzën/ Nuk zbaton vendimet për dëmshpërblimet nga ‘tërmetet’

Një vit më parë, në muajt shkurt e mars 2017, një grup banorësh të fshatit Zharrëz u nisën në këmbë drejt Tiranës, duke kërkuar...

Banorët në Zharrëz protestë për mos shlyerjen e dëmshpërblimeve për banesat

Banorët e Zharrëzës në Fier kanë dalë sot në protestë për mos shlyerjen e dëmshpërblimeve për banesat të cilat si pasojë e dëmtimeve tashmë...

Çudia në Zharrëz. Ju shkatërruan shtëpitë, i rrahu policia gjatë grevës...

Banorët e Zharrëzës do mbahen mend për protestën e veçantë, rrugëtimin e tyre në këmbë nga Zharrëza në Tirana për të hyrë në një...

E bujshme/ Gramoz Ruçi pritet me protesta në Zharrëz: Pa dëmshpërblime...

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste Gramoz Ruçi është pritur me protesta sot nga banorët e Zharrëzës në Fier. Ndërsa ka qenë atje në vijim...

VIDEO/ ‘Do t’ju marrim me shkelma!’ – Banorët e Zharrëzës përplasen...

Ditën e sotme banorët e Zharrëzës kanë patur një moment konflikti në një mbledhje në bashkinë e Patosit. Sipas banorëve që kanë qenë në mbledhje,...

Video/Nga grevë në festë, ja si e pritën banorët e Zharrëzit...

Banorët e Zharrëzit kanë pritur plot entuziazëm vendimin e qeverisë për shpërblimin e dëmeve. Pa pyetur për lodhjen e ngujimin edhe në mes të shiut, protestuesit...

Kush janë heronjtë e Zharrëzës, të rraskapiturit dhe këmbëngulësit (Fotot)

Këto janë portretet e kapura nga objektivi i BIRN të protestuesve të Zharrëzës, të cilët kanë kaluar nëpër kalvarin e gjatë të grevës së...

EDITORIAL

Protesta e madhe e Opozitës para Kryeministrisë. Pritet përplasje si në Paris

-Sot do përballen dy frontet politike se cila palë mbledhë me shumë njerëz. Në qytetin bregdetar do...

FORUM

Shkatërrimi i kërpudhës, si simbol i artit që fsheh krimin

Nga Andi Bushati/ Reagimi i parë që Edi Rama bëri për protestën e opozitës në bulevard ishte keqardhja...

Andi Bushati: Shkatërrimi i kërpudhës, si simbol i artit që fsheh krimin

Nga Andi Bushati - Reagimi i parë që Edi Rama bëri për protestën e opozitës në bulevard ishte...