E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Zharrez

Etiketim: zharrez

“Zharrëza mbetet pa para, Bankers dhe qeveria s’bien dakord për dëmshpërblimet”

Një vit pasi morën nga qeveria garanci se do të dëmshpërbleheshin për shtëpitë e pabanueshme, banorët e Zharrëzës në Fier ende nuk janë paguar...

Mësuesja rreh me shkop fëmijët: Zhulsa, qafë pa larë…(VIDEO)

Një mësuese e shkollës fillore në Zharrëz, Patos, qëllon me shpullë dhe shkop fëmijët e klasës së dytë, të moshës 7 dhe 8 vjeç....

Qeveria harron Zharrzën/ Nuk zbaton vendimet për dëmshpërblimet nga ‘tërmetet’

Një vit më parë, në muajt shkurt e mars 2017, një grup banorësh të fshatit Zharrëz u nisën në këmbë drejt Tiranës, duke kërkuar...

Banorët në Zharrëz protestë për mos shlyerjen e dëmshpërblimeve për banesat

Banorët e Zharrëzës në Fier kanë dalë sot në protestë për mos shlyerjen e dëmshpërblimeve për banesat të cilat si pasojë e dëmtimeve tashmë...

Çudia në Zharrëz. Ju shkatërruan shtëpitë, i rrahu policia gjatë grevës...

Banorët e Zharrëzës do mbahen mend për protestën e veçantë, rrugëtimin e tyre në këmbë nga Zharrëza në Tirana për të hyrë në një...

E bujshme/ Gramoz Ruçi pritet me protesta në Zharrëz: Pa dëmshpërblime...

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste Gramoz Ruçi është pritur me protesta sot nga banorët e Zharrëzës në Fier. Ndërsa ka qenë atje në vijim...

VIDEO/ ‘Do t’ju marrim me shkelma!’ – Banorët e Zharrëzës përplasen...

Ditën e sotme banorët e Zharrëzës kanë patur një moment konflikti në një mbledhje në bashkinë e Patosit. Sipas banorëve që kanë qenë në mbledhje,...

Video/Nga grevë në festë, ja si e pritën banorët e Zharrëzit...

Banorët e Zharrëzit kanë pritur plot entuziazëm vendimin e qeverisë për shpërblimin e dëmeve. Pa pyetur për lodhjen e ngujimin edhe në mes të shiut, protestuesit...

Kush janë heronjtë e Zharrëzës, të rraskapiturit dhe këmbëngulësit (Fotot)

Këto janë portretet e kapura nga objektivi i BIRN të protestuesve të Zharrëzës, të cilët kanë kaluar nëpër kalvarin e gjatë të grevës së...

Rama tregon pse nuk u lejua hapja e çadrave para ministrisë

Kryeministri Edi Rama ka preferuar të përgjigjet me komente në faqen e tij në ‘Facebook’ për protestën e banorëve të Zharrëzës në Tiranë. Duke replikuar...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...