E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Zgjedhjet

Etiketim: zgjedhjet

Trump për zgjedhjet: Ata që kanë punuar me mua dolën shumë...

Presidenti amerikan Donald Trump, po flet me krenari “për një fitore shumë të madhe” në zgjedhjet për kongres, pasi republikanët forcuan pozitat e tyre...

Zgjedhjet e SHBA në bursa – Dollari dhe interesat e borxhit...

Tregjet e kapitalit në të gjithë botën janë rritur pas zgjedhjeve në Shtetet e Bashkuara, ku demokratët fituan Dhomën e Përfaqësuesve. Megjithatë, rezultati mund...

“Zgjedhjet”, Edmond Spaho: Misioni i PD-së, shkërmoqja e Edi Ramës

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Edmond Spaho, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 tha se misioni parësor i opozitës është “shkërmoqja”...

Ndoka: Nëse Rama s’ndryshon, zgjedhjet janë në rrezik

Një nga aleatët e Partisë Demokratike, Nard Ndoka tha se reforma zgjedhore nuk kryhet me pazare politike. I ftuar në studion e lajmeve të...

Taylor Swift bën deklaratën e rrallë politike para zgjedhjeve

Taylor Swift ka folur politikisht për herë të parë, duke miratuar publikisht dy demokratë për zgjedhjet e ardhshme afatmesme të SHBA. 28-vjeçari është shprehur se...

Zgjedhjet, Nard Ndoka: Me këtë klimë opozita shkon drejt bojkotit

I ftuar në emisionin ’45 minuta’ për të diskutuar mbi temën ‘Opozita bojkot për reformën zgjedhore’, ishte anëtari i Komisionit Zgjedhor, Nard Ndoka. I pyetur nga gazetari...

Reforma, Çuçi: PS, vendim politik, të pilotojmë teknologjinë në 2019

Bashkëkryetari socialist i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Bledi Çuçi, konfirmon se amendamentet janë duke u shkruar, por votimi parashikohet për në dhjetor. "Kemi nisur tashmë...

Shehu: Zgjedhjet e ’92-t, PPSH kishte sigurimin e shtetit! Ishte plebishit...

Deputeti demokrat Tritan Shehu ka reaguar ndaj librit të Ylli Xhabirit, i cili shkruan se “zgjedhjet e Marsit 1992 u manipuluan nga PD!” Shehu i...

Ndërhyrjet ruse në zgjedhjet e SHBA, Senati kërkon dëshminë e themeluesit...

Komiteti i Sentatit të Inteligjencës së SHBA ka thirrur themeluesin e WikiLeaks, Julian Assagne për të dëshmuar për rastin e ndërhyrjes së dyshuar të...

Nard Ndoka: Takimi i Parisit një pazar i dyshimtë, do të...

Kryetari i Partisë Demokristiane dhe anëtar i Komisionit për Reformën Zgjedhore, Nard Ndoka, në një intervistë për gazetën “Shekulli”, deklaron se opozita nuk ka...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...