Ballina Etiketimet Zgjedhjet ne Kavaje

Etiketim: zgjedhjet ne Kavaje

Zgjedhjet në Kavajë, Drejtoria e Burgjeve pezullon të gjitha lejet për...

Kur na ndajnë edhe tre ditë nga zgjedhjet e pjesshme në Kavajë, gjatë të cilave opozita ka paralajmëruar një protestë, vjen një lëvizje sigurie...

PS përzgjedh kandidaten për Kavajën, bashkëshorten e kryetarit të PS-së Gentian...

Burime pranë PS bënë të ditur se PS ka profilizuar kandidatin e vet për Kavajën. Televizioni Klan ka mësuar se këtë fundjave do te zyrtarizohet...

Kushtetuesja zbardh vendimin: Presidenti ka 48 orë kohë të dekretojë zgjedhjet...

Gjykata Kushtetuese ka zbardhur sot vendimin për shkarkimin e Elvis Roshit nga detyra e kryetarit të Bashkisë së Kavajës. Në vendimin prej 11 faqesh, argumentohet...

EDITORIAL

Opozita: Protesta dhe Qeveri Tranzitore, kurse Rama: Harrojeni!

-Nga ana e tij, Edi Rama e ka përqeshur këtë kërkesë për Qeveri Tranzitore, duke qenë përhapur...

FORUM

Për ata që taksën ndaj Serbisë e konsiderojnë ‘tekë personale’ të një lideri

Nga Jakup Krasniqi- Mënyra sesi janë duke komunikuar disa njerëz të politikës shqiptare, të nivelit të lartë...

DW: Sot me 20 janar, dy vite Presidenti Donald Trump

Nga radio gjermane DW/ Më 20 Janar Donald Trump mbush dy vite në postin e presidentit - Në...