E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Zgjedhjet ne Kavaje

Etiketim: zgjedhjet ne Kavaje

Zgjedhjet në Kavajë, Drejtoria e Burgjeve pezullon të gjitha lejet për...

Kur na ndajnë edhe tre ditë nga zgjedhjet e pjesshme në Kavajë, gjatë të cilave opozita ka paralajmëruar një protestë, vjen një lëvizje sigurie...

PS përzgjedh kandidaten për Kavajën, bashkëshorten e kryetarit të PS-së Gentian...

Burime pranë PS bënë të ditur se PS ka profilizuar kandidatin e vet për Kavajën. Televizioni Klan ka mësuar se këtë fundjave do te zyrtarizohet...

Kushtetuesja zbardh vendimin: Presidenti ka 48 orë kohë të dekretojë zgjedhjet...

Gjykata Kushtetuese ka zbardhur sot vendimin për shkarkimin e Elvis Roshit nga detyra e kryetarit të Bashkisë së Kavajës. Në vendimin prej 11 faqesh, argumentohet...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...