E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Zgjedhjet lokale

Etiketim: Zgjedhjet lokale

Zgjedhjet lokale, Basha: Kandidatët e PD do mbrojnë interesat e qytetarëve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimit me zyrtarë të Partisë Konservatore britanike, me të cilët diskutoi për procesin e përzgjedhjes së kandidatëve...

Presidenti Meta vendos datën e zgjedhjeve lokale

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka dekretuar datën 30 qershor 2019, si ditën e votimeve për zgjedhjet lokale. D E K R E T PËR CAKTIMIN...

Zgjedhjet lokale, Veliaj: Në këshillin bashkiak na duhet shumica si në...

Një ditë më parë, gazeta prestigjoze britanike “The Guardian” i kushtoi një shkrim Tiranës dhe ndryshimeve që ka pësuar kryeqyteti shqiptar në tre vitet...

Zgjedhjet lokale në Suedi, në garë shqiptarja Ervisa Dani: Fokusi tek...

Më 9 shtator në Suedi pritet të zhvillohen zgjedhjet e ardhshme lokale. Në këto zgjedhje, merr pjesë një shqiptare. Ajo është Ervisa Dani, 23...

Zgjedhjet lokale, Kryemadhi: Ja si do e mundim Ramën në Qarkun e...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, jo vetëm që ka përjashtuar çdo mundësi për koalicion me Rilindjen për zgjedhjet lokale, por deklaroi se votat e...

PS për zgjedhjet lokale, kryebashkiakët që ikin dhe prurjet

Zgjedhjet vendore janë më shumë se një vit larg, por mes socialistëve kanë nisur të qarkullojnë emrat e parë të atyre që mund të...

Veliaj i zgjedhuri i Ramës për Tiranën: Në mandatin e ri...

Kryeministri Edi Rama, gjatë inaugurimit të zgjatimit të ''Bulevardit të Ri'', deklaroi se jo vetëm në këtë mandat, por edhe në mandatin e ri...

Zgjedhjet lokale, Kryemadhi: LSI në pozicion opozitar

Motorët e fushatës për zgjedhjet lokale janë ndezur. Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë bashkëbisedimit me gazetarët, tha se partia që drejton është e...

Shqiptarët marrin shumicën e votave në zgjedhjet lokale në Ulqin

Partitë Shqiptare kanë fituar shumicën e ulëse në Komunën e Ulqinit, duke marrë 19 këshilltarë nga 33 që janë gjithësej.  14 kanë marrë partitë...

Zgjedhjet lokale në Maqedoni, ja sa komuna fituan partitë shqiptare

LSDM, sipas rezultateve pas dy raundeve të zgjedhjeve lokale, do të udhëheqë në Shkup dhe 56 komuna, BDI në 10, VMRO-DPMNE në pesë, Aleanca...

EDITORIAL

SHBA kundër kryeministrit Rama, s’ka falje për Tahirin

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë dje hapur kundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me procesin...

FORUM

Rusia nuk është aleate por shfrytëzuese e Serbisë

Nga Janusz Bugajski - Ndryshe nga besimi i përgjithshëm, Serbia dhe Rusia nuk kanë një aleancë të ngushtë...

Shumë lajme në median online janë vetëm shpifje

Nga Bernd Borchardt* Prezenca e OSBE-së në Shqipëri është e përfshirë në zhvillimin e medias në Shqipëri që...