E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Zgjedhjet lokale

Etiketim: Zgjedhjet lokale

Knut Fleckenstein: Reforma elektorale të jetë gati për zgjedhjet lokale

Raportuesi i Shqipërisë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein, në një intervistë për gazetën “Shekulli”, shprehet i qartë për ecurinë e reformës elektorale dhe për...

Zgjedhjet lokale më 30 qershor, lista me kandidatët e PS

Partia Socialiste ka vendosur që konfirmimin zyrtar të kandidatëve për kryetar bashkie që do kandidojnë në zgjedhjet e qershorit, ta bëjë gjatë kongresit që...

Zgjedhjet lokale, votuesit mbi 100-vjeç me listë të veçantë

Afrimi i datës së zgjedhjeve lokale në vendin tonë, që është dekretuar më 30 qershor, sipas ligjit ka detyruar Ministrinë e Punëve të Brendshme...

Zgjedhjet lokale, Kryemadhi zbulon emrat suprizë për Tiranën

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi zbulon dy nga emrat e diskutuar në radhët e opozitës për kryetar të Bashkisë së Tiranës. E ftuar në "5...

Zgjedhjet lokale, Basha: Kandidatët e PD do mbrojnë interesat e qytetarëve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimit me zyrtarë të Partisë Konservatore britanike, me të cilët diskutoi për procesin e përzgjedhjes së kandidatëve...

Presidenti Meta vendos datën e zgjedhjeve lokale

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka dekretuar datën 30 qershor 2019, si ditën e votimeve për zgjedhjet lokale. D E K R E T PËR CAKTIMIN...

Zgjedhjet lokale, Veliaj: Në këshillin bashkiak na duhet shumica si në...

Një ditë më parë, gazeta prestigjoze britanike “The Guardian” i kushtoi një shkrim Tiranës dhe ndryshimeve që ka pësuar kryeqyteti shqiptar në tre vitet...

Zgjedhjet lokale në Suedi, në garë shqiptarja Ervisa Dani: Fokusi tek...

Më 9 shtator në Suedi pritet të zhvillohen zgjedhjet e ardhshme lokale. Në këto zgjedhje, merr pjesë një shqiptare. Ajo është Ervisa Dani, 23...

Zgjedhjet lokale, Kryemadhi: Ja si do e mundim Ramën në Qarkun e...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, jo vetëm që ka përjashtuar çdo mundësi për koalicion me Rilindjen për zgjedhjet lokale, por deklaroi se votat e...

PS për zgjedhjet lokale, kryebashkiakët që ikin dhe prurjet

Zgjedhjet vendore janë më shumë se një vit larg, por mes socialistëve kanë nisur të qarkullojnë emrat e parë të atyre që mund të...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...