E mërkurë, Janar 16, 2019
Ballina Etiketimet Zgjedhje

Etiketim: zgjedhje

Zgjedhjet në Serbi. Fiton Vuçiç, në parlament edhe antishqiptari Sheshel

Serbia mbajti të dielën zgjedhjet e parakohshme parlamentare, të cilat vlerësohen me rëndësi për orientimin e saj politik drejt perëndimit apo Rusisë. Rezultatet paraprake...

Emrat e Kryesisë së re të PS

Asambleja e Përgjithshme e Partisë Socialiste zgjodhi sot anëtarët e rinj të kryesisë së saj. Pas votimit për kandidatët meshkuj u zgjodhën 12 anëtarët e...

Planet A, B dhe C të republikanëve kundër Donaldit

"Sipas revistës Military Times, ish-gjenerali Mattis ka deklaruar se nuk është i interesuar për t’u bërë president i SHBA-së. Por kështu deklaroi edhe ish-gjenerali...

A janë zgjedhjet e parakohshme zgjidhje?!

"Nëse opozita hyn në zgjedhje tani, nën të njëjtën trysni të krijuar nga rënia e reformës, shanset e saj mund të ishin të rrezikuara,...

Ben Blushi: Ata që kërkojnë zgjedhje të parakohshme duan PS-në në...

Deputeti socialist, Ben Blushi, tha se nuk beson tek zërat për zgjedhje të parakohshme. Ai tha se këto janë thjesht një lojë brenda koalicionit. Në një...

Reforma në drejtësi si pseudo kauze morale për të mbuluar dështimet...

"Këtu do duken dhe kush janë reformatorët e vërtetë ata që duan ta varin në mur, apo ata që duan ta hedhin sërish në...

PD: Reforma në drejtësi të miratohet pas zgjedhjeve të parakohshme

Teza e Pandeli Majkos për të shkuar në zgjedhje nëse Parlamenti dështon të miratojë reformën në drejtësi, për kreun e grupit parlamentar demokrat, Edi...

Zgjedhja e delegatëve, Rama: PS ka detyrimin të ecë në drejtimin...

Sot nisi në Vlorë, procesi i votimit të anëtarësisë së Partisë Socialiste për zgjedhjen e delegatëve në kongresin e partisë, që do të zhvillohet...

Rama-Meta dhe “Plani B” i reformës në drejtësi

"Qasja e dy krerëve të majtë ndaj “Planit B” shënon në fakt mënyrën sesi ata e lexojnë momentin politik. Ku reforma ze një vend...

Sot pritet të zgjidhet Presidenti kosovar, opozita proteston

Kuvendi i Kosovës pritet të zgjedhë sot Presidentin e ri të Republikës, që sipas të gjitha parashikimeve do të jetë Hashim Thaçi. Por, ky votim...

EDITORIAL

Surpriza/Pedagogët fillojnë protestën e madhe, bashkohen me studentët

Pas studentëve, që tundën themelet e shtetit, po dalin edhe pedagogët. Një zhvillim i papritur ka ndodhur...

FORUM

Pedagogu Artan Fuga: Studentë, këputini zinxhirët që ju lidhin

Pedagogu dhe akademiku Artan Fuga me një shkrim në faqen e tij në Facebook ka shkruar për...

Vlora po zien

Nga Anila Hoxha Ne heshtje , me nje heshtje para nje furtune . Eshte ajo heshtja qe numeron...