E mërkurë, Janar 16, 2019
Ballina Etiketimet Zgjedhje

Etiketim: zgjedhje

Zgjedhje në Meksikë pas një fushate të dhunshme

Në të gjithë Meksikën nisin sot zgjedhjet presidenciale, parlamentare dhe vendore. Favoriti kryesor për president është Andres Manuel Lopez Obrador, ish-kryebashkiaku i majtë i...

Kandidatët në zgjedhje, Sula: Do kalojnë në filtrin e Autoritetit të...

Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit ka kërkuar që në kuadër të reformës zgjedhore kandidatët të kalojnë në filtrin institucional në...

Presidenti Meta uron presidentin Erdogan për fitoren e zgjedhjeve

Presidenti Ilir Meta ka uruar sot presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan për fitoren në zgjedhjet që u mbajtën në Turqi të dielën. Në mesazhin...

Tahiri lë mandatin! Kryemadhi: Teatër, opozita gati për zgjedhje

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një deklaratë për mediat nga jashtë kuvendit, është shprehur se akuzat e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri ndaj...

Aromë zgjedhjesh, Manjani: Ftesë joshëse! Opozita të bashkohet

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shkruan në një status në rrjetin social facebook, se qeveria po ofron aromë zgjedhjesh, dhe i drejtohet opozitës që...

Reagon Topalli: Dje e premte e zezë për PD-në. Luli do...

Nga Jozefina Topalli Keshilli Kombetar i PD u mblodh ne fund te mandatit te tij per here te pare(pas atij zgjedhor). Per here te pare ne...

Zgjedhjet? Duka: Asnjë ndryshim. Dënimi i UEFA-s për Skënderbeun…

Zgjedhjet në Federatën Shqiptare të Futbollt, ku presidenti Armand Duka fitoi mandatin e katërt në krye të organit të futbollit vendas, vazhdojnë të kenë...

Zgjedhjet lokale, ministrat nisin llogaridhënien në bazë

Nga 15 Prilli deri në 15 Qershor të gjithë ministrat dhe kryebashkiakët socialistë do t’i nënshtrohen një procesi llogaridhënieje përpara anëtarësisë, por dhe qytetarëve...

“Leksione” nga Rusia, ja si vidhen zgjedhjet (VIDEO)

Vladimir Putin pati një fitore të madhe në zgjedhjet presidenciale ruse. Në rrethinat e Moskës të Lyubertsy, një kuti e votave e mbushur u...

Monika Kryemadhi: LSI gati për skenarët A, B, C për zgjedhjet...

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi u shpreh se LSI ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e ardhshme vendore. Në një intervistë në...

EDITORIAL

Surpriza/Pedagogët fillojnë protestën e madhe, bashkohen me studentët

Pas studentëve, që tundën themelet e shtetit, po dalin edhe pedagogët. Një zhvillim i papritur ka ndodhur...

FORUM

Pedagogu Artan Fuga: Studentë, këputini zinxhirët që ju lidhin

Pedagogu dhe akademiku Artan Fuga me një shkrim në faqen e tij në Facebook ka shkruar për...

Vlora po zien

Nga Anila Hoxha Ne heshtje , me nje heshtje para nje furtune . Eshte ajo heshtja qe numeron...