E shtunë, Dhjetor 15, 2018
Ballina Etiketimet Zgjedhje

Etiketim: zgjedhje

PD prezanton platformën për “çlirimin e zgjedhjeve” nga krimi, Basha: Katër...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka prezantuar sot platformën e opozitës për zgjedhje të lira e të ndershme. Kreu i opozitës tha se...

Monika Kryemadhi: Me Ramën kryeministër nuk futemi në zgjedhje, do e...

Opozita po përgatitet për një lëvizje masive qytetare që synon rrëzimin e qeverisë "Rama". Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi në emisionin...

Kryemadhi: Nëse zgjedhjet zhvillohen sot i fiton opozita

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi beson se opozita në Shqipëri është në fuqi numerike dhe nëse zgjedhjet parlamentare do të zhvilloheshin sot, fitues do...

Boçi: Këneta ku bëjnë qejf “derrat e pushtetit”, do përballet me...

Flet për "Koha Jonë", deputeti i PD-së, Luçiano Boçi: Arta Marku është një sajesë politike emergjente e kësaj mazhorance Intervistoi: Redjon Shtylla Opozita seancat e së...

PS nis punën për zgjedhjet vendore

PS nis fushatë me sloganet “E Gjithë Vëmendja te Ju”, “Partia Socialiste e hapur për Njerëzit”, ku përfaqësuesit lokalë do të kontaktojnë me gjithë...

Manjani-Ramës: Çoje vendin sot në zgjedhje, nëse ke burrni

Një deklaratë e Kryeministrit Edi Rama, se nëse bëhen zgjedhjet sot ai fiton më shumë deputetë se në zgjedhjet e 2017, për Ylli Manjanin...

Zbulohet formacioni për ndeshjen me Skocinë, Panucci surprizon me dy lëvizje

Panucci surprizon sërish me zgjedhjet e tij dhe ndryshe nga sa të gjithë prisnin, nuk do të jetë një Shqipëri me 5-3-2 por me...

Basha: Opozita e bashkuar në zgjedhje

Pas Monika Kryemadhit, edhe Lulzim Basha u shpreh se opozita jetë e bashkuar në zgjedhje. ''Opozita do të dalë e bashkuar në zgjedhje. Do të...

Rama-kryebashkiakëve: Shumë nga ju s’do jenë më

Kryeministri Edi Rama, bëri bashkë në Kryeministri kryebashkiakët dhe prefektët, për të folur për sezonin turistik të këtij viti dhe masat që duhen marrë...

Zgjedhje në Meksikë pas një fushate të dhunshme

Në të gjithë Meksikën nisin sot zgjedhjet presidenciale, parlamentare dhe vendore. Favoriti kryesor për president është Andres Manuel Lopez Obrador, ish-kryebashkiaku i majtë i...

EDITORIAL

Presidenti Meta me arbëreshët në Provincën e Avellinos (FOTO)

Presidenti Ilir Meta ndodhet sot në Itali, në komunën e Irpinas, e cila banohet nga arbëreshë. Së...

FORUM

Jemi vend me fat, Kryeministri ynë është më i miri dhe më i bukuri i krejtve!

Nga Agron Gjekmarkaj - Të marrtë e mira të marrtë more Kryeministri ynë qyfyrexhi! Ç’paske qenë! Del ti...

Vetëm për këtë fakt qytetarë bashkohuni me studentët. Revoltohuni!

Nga Dritan Kaba - Erdhi nga SHBA për t’i shërbyer qytetarëve të tij, bashkëkombasve me një rrogë qesharake,...