E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Zgjedhje

Etiketim: zgjedhje

Takimi në Presidencë, Rama: Duhen zgjedhje normale, jo formale

Zv/kryetari i LSI-së, Luan Rama ka folur për mediat pas takimit që zhvilloi në Presidencë për datën e zgjedhjeve lokale të vitit 2019-të. Pas takimit...

Zgjedhjet lokale, Balla tregon dy opsionet për datën

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, mbërriti i pari në ambjentet e presidencës për të zhvilluar takimin e kërkuar nga Presidenti Ilir...

Petrit Vasili: Shumë shpejt do nisin protestat që do largojnë Ramën

Petrit Vasili deklaron se LSI-ja nuk e vë në diskutim pjesmarrjen në zgjedhjet lokale të vitit 2019 por ka vetëm me një kusht: Jo...

Përparim Spahiu: Me këtë qeveri të inkriminuar nuk mund të ketë...

Intervistë për “Koha Jonë”, deputeti e LSI-së, Përparim Spahiu: Nuk përjashtohet djegia e mandateve, akt moral Intervistoi: Jonida Halili Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim...

Zgjedhjet në Bavari, test i vyer për Merkel

Votimi ka nisur në shtetin gjerman të Bavarisë, ku 9.5 milionë votues do të zgjedhin një Parlament të ri rajonal, një rezultat që mund...

Vota në Bavari ndryshon kursin në Berlin, kristian-demokratët në ethe

Më 14 tetor zhvillohen zgjedhjet parlamentare në landin e Bavarisë. Bavarezët me votën e tyre do të përcaktojnë përbërjen e parlamentit në landin-shtet. Rezultati...

Bosnja rrezikon krizë politike pas zgjedhjeve

Partitë nacionaliste kroate, boshnjake dhe serbe, fituan në zgjedhjet e së dielës në Bosnjë dhe do të mbizotërojnë të gjitha nivelet e strukturës komplekse...

Basha nxjerr emrat: Në Prokurori ka SMS për pazare votash

Gjatë fjalës në prezantimin e platformës, për ''çlirimin e zgjedhjeve'' nga krimi, shitblerja e votës dhe kapja shtetërore, kreu i PD-së, Lulzim Basha tha...

PD prezanton platformën për “çlirimin e zgjedhjeve” nga krimi, Basha: Katër...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka prezantuar sot platformën e opozitës për zgjedhje të lira e të ndershme. Kreu i opozitës tha se...

Monika Kryemadhi: Me Ramën kryeministër nuk futemi në zgjedhje, do e...

Opozita po përgatitet për një lëvizje masive qytetare që synon rrëzimin e qeverisë "Rama". Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi në emisionin...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...