E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Zgjedhja

Etiketim: zgjedhja

Loret Sadiku mes tre kombëtaresh, por tashmë mbetet vetëm Shqipëria

Loret Sadiku përfundimisht nuk do të mund të luajë me asnjë përfaqësuese tjetër në të ardhmen, përveç Shqipërisë. Mbrojtësi 27-vjeçar, pjesë e Kasimpasas në...

Mes grushteve, tymit dhe përplasjes zgjidhet kryeprokurorja e re

Kuvendi sot ka qenë në tym dhe flakë. Zgjedhja e Kryeprokurorit të ri të Përgjithshëm ka sjellë përplasje masive mes qytetarëve dhe policisë jashtë...

Fjalimi i parë si President, Ilir Meta: Zgjedh gjithmonë demokracinë

Fjalimi i parë si President i zgjedhur, Ilir Meta e ka mbajtur jashtë formatit të zakonshëm. Ai ka sjellë në vëmendje se përballë demokracisë...

Sot zgjedhja e presidentit të Gjermanisë

Sot në Gjermani zgjidhet presidenti i ri. Për rezultatin e votimit nuk ka asnjë mëdyshje: nga pesë kandidatët një mbështeteje të gjerë gëzon socialdemokrati...

Ja si do zgjidhen kandidatët për deputet në PD

Demokratët kanë ndezur motorët për zgjedhjet parlamentare. Shumë emra qarkullojnë si kandidatë të mundshëm për deputet. Deri më 15 shkurt (pra brenda 3 javëve),...

Donald Trump ose Presidenti që do të bëjë histori!

Nga Arian Galdini/A eshte shenjtor Donald Trumpi? Sigurisht qe jo. A eshte mekatar Presidenti i 45 i SHBA, pa asnje medyshje, shume mekatar. Perndryshe...

Manjanit: Presidentin e zgjedhë ky parlament

Ministri Ylli Manjani ka përshëndetur përmes një postimi në twitter nisjen e sesionit të ri parlamentar. “Sesioni i fundit i legjislaturës do çojë vendin drejt...

Klubi i Miqve Republikanë Shqipëri, letër Presidentit Donald Trump

Klubi i Miqve Republikanë Shqipëri, cili u krijua në Shtator të vitit 2016 në mbështetje të garës presidenciale të Donald J. Trump dhe ka...

Anëtari i KLD që kundërshton Vetingun zgjedh gruan në Gjykatën e...

Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese (BIRN) ka zbuluar të tjera fakte që hedhin dyshime për konflikt të fortë interesi në radhët e drejtësisë. Emërimet...

Afrim Krasniqi: Zgjedhja e presidentit ka një skenar krize

Studiuesi i shkencave politike Afrim krasniqi thotë se zgjedhja e presidentit ka një skenar krize i cili mund të anuloj zgjedhjen e tij në...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...