E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Zeri i Amerikes

Etiketim: Zeri i Amerikes

VOA: Meta e vuri në pozitë të vështirë, Rama i detyruar...

Zëri i Amerikës ka komentuar sot zhvillimet në Shqipëri e veçanërisht situatën brenda koalicionit të majtë pas propozimit të LSI-së për krijimin e një...

Tahiri e mohon, por Zëri i Amerikës thotë: Rama shkarkon ministrin...

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama ka vendosur sot shkarkimin e ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Sipas burimeve, i porsa kthyer nga vizita e tij...

Akuza dhe kundërakuza për mënyrën si e dha lajmin “VOA”

Nëpërmjet një lajmi të shpërndarë mbrëmjen e së premtes, ‘Zëri i Amerikës’ ofronte një informacion, sipas të cilit, Departamenti Amerikan i Shtetit i kishte dhënë mbështetje...

Gazetarët Shkullaku e Lela flasin për largimet: Gjurmët të çojnë te...

“Zëri i Amerikës” ka marrë sot prononcimet e dy drejtuesve të medias që u larguan nga detyra një ditë më parë, Armand Shkullaku nga...

Zëri i Amerikës tregon pasuritë e gjyqtarëve të Apelit

Zëri i Amerikës, në bashkëpunim me rrjetin investigativ BIRN, i hedh një vështrim pasurisë së gjyqtarëve të apelit, duke e krahasuar atë me të...

Skenari i Moskës për të “kapur” Europën Lindore

Sipas një raporti të publikuar sot nga një grup kërkimor privat në Shtetet e Bashkuara, Rusia ka nisur një fushatë me masa të fshehta...

Nishani për VOA: Ligjin e mbetjeve do e shqyrtoj sapo të...

Në një intervistë për Zërin e Amerikës presidenti i republikës Bujar Nishani është shprehur se sapo të kthehet në Shqipëri do të shqyrtojë ligjin...

Vetingu, Basha: Thirrja e Kuvendit, nismë antikushtetuese (VIDEO)

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një intervistë për VOA ka deklaruar se do të ishte absurde që ligji për vetting­un të kalojë...

Zëri i Amerikës: 80 mijë USD për foton me Obamën erdhën...

“Zëri i Amerikës”, rrejti informativ amerikan në gjuhën shqipe që financohet nga Qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka sjellë sot të tjera...

“Zëri i Amerikës” për takimin e ambasadorëve me grupet parlamentare

Reformimi i sistemit të drejtësisë ishte edhe sot në krye të debateve politike në parlament dhe në selitë e partive politike e diplomatike të...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...